CLUBUL ,,I HEART SPORT TRANSILVANIA”

Sportul înseamnă mai ales mişcare, iar clubul I <heart> sport provoacă tinerii să descopere importanţa sportului şi să găsească pasiunea pentru mişcare în orice formă, vă propun câteva din activităţile la care sunteţi invitaţi să participaţi în calitate de organizatori sau suporteri ai echipelor şcolii noastre şi nu numai.
Energia şi entuziasmul vostru au propulsat rezultatele clubului nostru sportiv pe locul patru în competiţia cu cluburile organizate la nivel naţional.
Topul naţional cuprinde cele mai active cluburi din liceele înscrise în program. El reprezintă un clasament actualizat în permanentă şi întocmit pe baza punctajului realizat de fiecare club prin înscrierea evenimentelor sportive derulate.
Pe baza punctajului acumulat de cluburi în perioada septembrie - aprilie a fiecarui an şcolar, în luna mai a aceluiaşi an, va fi desemnat Clubul Anului la nivel naţional.

Profesori coordonatori :
Ichim Silvia
Hermenean Laurentiu

AI-22.11.2013 Campionat de handbal urban

În competiţie au intrat patru Colegii Naţionale din Braşov cu un efectiv de 84 elevi.
Competitia a avut ca scop selectarea echipelor pentru Campionatul Judetean de Handbal ,dezvoltarea spiritului de  echipă,socializarea,comunicarea.

AII-2.12.2013Campionat  de şah şi tenis de masă

Şah
Lăcătuş Georgiana clasa a-XIIa D - LOCUL II
Bostan Radu          clasa a-XIa A   - LOCUL V
Ciuhui Marius        clasa a-IXa D   - LOCUL VI
Tenis de masă
Enache Geanina     clasa a-XIa C   - LOCUL I

AIII. 09.12.2013 Fotbal sport Transilvania

În competiţie au intrat cele şase echipe componente a celor două grupe de calificare.
Finalist Colegiul Naţional ,,Nicolae Titulescu” care a învins Colegiul Naţional ,,Grigore Antipa”  cu scorul de 8-2.

22.02.2014  Etapa pe judeţ a competiţiei de şah care se derulează în cadrul Olimpiadei Naţionale a Sportului Şcolar(Locaţie:Colegiul Naţional Aprili Layos)
28.02.2014  Campionat de handbal fete (Locaţie:Sala Astra)
12.03.2014 Întâlnire on –line cu Mihai Covaliu Campion Mondial la scrimă
21.03.2014  Campionat de handbal baieţi (Locaţie:Sala Astra)
27.03. 2014 Seminar judeţean ,,Muntele sănătate,provocare şi cunoaştere”
07.04.2014  Competiţie Tenis de masă (Locaţie:Colegiul Naţional Andrei Şaguna)
09.04.2014 Istoria Jocurilor Olimpice
26.04.2014  Rugby TAG  -S Rugby (Locaţie:Sâmpetru)

12.03.2014 Întâlnire on –line cu Mihai Covaliu Campion Mondial la scrimă

27.03. 2014 Seminar judeţean ,,Muntele sănătate,provocare şi cunoaştere”

07.04.2014  Competiţie Tenis de masă (Locaţie:Colegiul Naţional Andrei Şaguna)
Enache Geanina clasa XIC-locul III

9.04.2014Istoria Jocurilor Olimpice
      Obiective : -promovarea sportului în rândul tinerilor ;
                         -informare şi socializare ; testarea cunoştinţelor.

26.04.2014  Rugby TAG  -S Rugby (Locaţie:Sâmpetru)